"Активи України"
Ресурси Вінничини

Бізнесу потрібні прозорі правила гри – Катерина Рігг

0

141Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) – один з небагатьох інвесторів, який, не зважаючи на економічну турбулентність в Україні, продовжує допомагати малому та середньому бізнесу. Так, приватний український бізнес, що працює більше двох років на ринку з кількістю працівників до 250 осіб, може сміливо претендувати на безоплатну фінансову допомогу від Європейського банку реконструкції та розвитку.

 

 

 

Програма ЄБРР є символічним «мостом» між бізнесом і консалтинговими компаніями, які допомагають у розвитку цього ж бізнесу. Загалом, банк здійснює компенсацію від 50% до 90% вартості консалтингового проекту, що і робить ваш бізнес більш ефективним. Про співпрацю з МСБ та подробиці отримання гранту розповіла керівник програми ЄБРР з підтримки малого бізнесу в Україні Катерина Рігг.

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

«Програма ЄБРР є символічним «мостом» між бізнесом і консалтинговими компаніями»

 

– Що потрібно зробити для отримання від ЄБРР гранту на розвиток бізнесу?

 

– Насамперед, подається запит від підприємства МСБ з мінімальним списком документів. Потім спільно визначаються завдання і вибирається консалтингова компанія. Пізніше консультант виконує роботу, за яку підприємство повністю розраховується. Після подачі документів, що підтверджують виконання роботи та оплату консалтингових послуг, ЄБРР виплачує грант на банківський рахунок підприємства.

 

 

– З якими видами бізнесу Ви працюєте найактивніше?

 

 

– У нашому портфелі переважно представлена харчова промисловість, оптова та роздрібна торгівля, електроніка. Є сектори, з якими ми не працюємо – це тютюнова промисловість, міцні алкогольні напої, військово-промисловий комплекс, гральний бізнес, фінансові установи. Ще ми не підтримуємо консалтингові проекти з юридичних питань, питань оподаткування та фінансовий аудит.

 

 

– На який термін в середньому розрахований проект?

 

 

– Середня тривалість проекту, коли залучається місцева консалтингова компанія, – 4-6 місяців. І середня тривалість проекту, коли залучається міжнародний галузевий експерт, – 12-15 місяців.

 

 

– А скільки з початку року розпочато нових проектів?

 

 

-З початку року розпочато 76 проектів: 70 проектів із залученням місцевих консалтингових компаній та 6 проектів – з міжнародними галузевими експертами.

 

 

– Яка середня сума гранту, що отримує підприємство?

 

 

– Що стосується проектів з місцевими консультантами, то середня сума гранту цього року – 6,313 тис. євро. Середня сума гранту в проектах з міжнародними галузевими експертами цьогоріч склала  45,95 тис.євро.

 

 

– Які обсяги фінансування для підтримки малого бізнесу заплановані на 2015 рік?

 

 

– Для грантової підтримки малого та середнього бізнесу заплановано виділити більш 1,5 млн. євро.

 

 

– Як щодо кредитів на відкриття власної справи для підприємців?

 

 

– Беручи до уваги ситуацію в країні, з кредитами наразі на ринку складно. ЄБРР, у межах своєї діяльності, може видавати валютні кредити для МСП-експортерів, за умови, що вони мають валютну виручку.

 

 

– На Вашу думку, що саме, окрім грошей, потребує наш малий бізнес?

 

 

– Насамперед, інформації та експертної оцінки. Якщо розглядати ситуацію глобально по ринку, бізнесу потрібні прозорі правила гри і прогнозованість.

 

 

– Як ви перевіряєте ефективність проектів?

 

 

– Через рік після реалізованого проекту ми контактуємо з підприємством, щоб проаналізувати, як змінилися його показники ефективності, які переваги бізнес отримав від реалізації консалтингового проекту, і на основі цьому робимо аналіз.

 

 

Дарина Вершиленко 

 

 

Довідка «МСБ UA»:Катерина Рігг – керівник програми ЄБРР з підтримки малого бізнесу в Україні. Раніше – заступник керівника представництва компанії «Meyn Food Processing Technology B.V.» в Нідерландах. ​

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар