"Активи України"
Ресурси Вінничини

В Києві експерти обговорили законопроект Проекту USAID, який передбачає контроль громад за комунальним майном

0

IMG_20150828_112802_1

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності та прозорості доступу суб’єктів господарювання до об’єктів державного і комунального майна».презентували  28 серпня під час експертного обговорення в Києві.

 

 

 

 

 

 

 

Законопроект розроблений в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

 

 

За словами Миколи Булавинця, керівника робочої групи розробників законопроекту, закон передбачає низку новацій, зокрема створення прозорої публічної системи обліку об’єктів комунального і держаного майна, а також механізмів контролю з боку громад за використанням таких об’єктів.

 

 

«Цим законом ми хочемо запровадити такі норми, згідно з якими будь-хто, не тільки підприємці,  зможе мати вільний доступ до переліків об’єктів комунального і державного майна. Наразі ж ця інформація є практично недоступною, що створює корупційні передумови», — зазначив М. Булавинець.

 
IMG_20150828_112742На думку технічного радникапроекту USAID«Впевнений бізнес — заможна громада» Любомира Чорнія, питання електронних публічних реєстрів об’єктів майна, із зазначенням його статусу та орендарів, є важливим кроком для розширення прав громад і встановлення громадського контролю за  управлінням об’єктами державної та комунальної власності. «Питання прозорості у цих відносинах є питанням номер  один. Громадяни мають право знати, яке майно є в наявності, як і ким воно використовується. Голови рад мають щорічно інформувати громади щодо використання майна, надходжень до бюджету з його оренди, — розповів Л. Чорній. — Це питання набуває особливої ваги сьогодні, в умовах кризи, коли бізнес перебуває у складній ситуації».

 
IMG_20150828_112731_1Також наразі чинним законодавством передбачено, що органи влади мають першочергове право на отримання майна в користування. Автори законопроекту переконані, що цю норму треба відкоригувати, зобов’язавши органи влади наперед формувати переліки потреб у таких об’єктах, і тільки в такому випадку надавати їм першочергове право. Оскільки мова йде про майно, вартість оренди якого, зазвичай, є нижчою за комерційну.

 

 

 

 

 

 

Ярослав Глібіщук, один з розробників законопроекту: «Цим законопроектом запроваджується зріла система обліку майна, якої наразі немає ні на державному рівні, ані на рівні місцевого самоврядування.  Необхідно запустити контроль з боку громад – ці процедури наразі не врегульовані.Ми прописуємо також механізм оцінки ефективності. Контроль з боку громад  –один з найважливіших інструментів. Наразі ж немає певного набору функцій, без якого система не може функціонувати в нормальний  спосіб».

 

 

Проект закону доступний також для громадського обговорення на сайті Національної платформи МСБ.

 

 

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності та прозорості доступу суб’єктів господарювання до об’єктів державного і комунального майна»

 

 

[Голосів: 3    Середня оцінка: 4/5]
Comments:

Залишити коментар