"Активи України"
Ресурси Вінничини

Кредити МСБ в Україні залишаються недосяжними для бізнесу

0

green-companyЗа інформацією, викладеною в  Зеленій книзі політики підтримки підприємництва внутрішньо переміщених осіб (підготовлена за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ), частка кредитів МСБ в Україні становить лише 20% проти 60% у розвинених країнах. Переважно, підприємства реінвестують у розвиток бізнесу власні прибутки та інвестиції засновників підприємств.

 

 

Така ситуація зумовлена високою вартістю кредиту. Мінімальний «пільговий» відсоток становить майже 17% і пропонується практично одним банком. Середня вартість кредиту становить 22%, що є високою ціною в умовах економічного спаду.

 

 

Сума фактично наданих кредитів за рік скоротилась у реальному виразі практично вдвічі при номінальному зростанні на 15%. Основана причина падіння – банківська криза та падіння економіки. Тільки у першому півріччі 2015 року банки зазнали збитків у 33 млрд. грн. Частка прострочених кредитних зобов’язань зросла майже у 2,5 рази з 7,7 до 17,3%.

 

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

 

Згідно з результатами опитування 10-ти фінансово-кредитних установ, опублікованому в цьому ж документі, тільки 7 респондентів (6 банків та Німецько-Український фонд) реалізують програми підтримки МСБ. При цьому навіть із 4-х банків-учасників Німецько-Українського фонду тільки один банк реалізує програму підтримку МСБ.

 

 

Щодо особливих умов підтримки МСБ за програмами фінансово-кредитних установ висновки не втішні.  В цілому, окрім Укрсиббанку, який входить до міжнародної фінансової групи BNP Paribas group і надає кредити під 16,9% річних, інші фінансово-кредитні установи надають кредити під 22-26% річних і такий рівень відсоткових ставок для МСБ не відрізняється від загальноприйнятих ставок для корпоративного сектору. Також попри велику різноманітність програм та продуктів для МСБ кількість фінансово-кредитних установ, що їх пропонує, досить обмежена. Кількість учасників програм невелика – від 20 до 500 підприємців та підприємств на рік по кожній фінансовій установі.

 

 

Джерело: Зелена книга політики підтримки підприємництва внутрішньо переміщених осіб (підготовлена за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ)

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар