"Активи України"
Ресурси Вінничини

Кредитування МСБ в Україні майже не працює – Олександр Охріменко

0

145Кредитування МСБ в Україні майже не працює, а для його роботи обов’язково потрібно враховувати європейський досвід.

 

 

Про це заявив у коментарі «МСБ UA» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

 

 

 

 

 

 

 

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

 

Він вказує на суттєві відмінності європейського досвіду від українського. Як правило, європейські компанії, які реєструються, намагаються якомога довше працювати і не змінювати компанію. В Україні все навпаки: дуже часто щойно зареєстровану компанію закривають і роблять нову, зазначає пан Олександр.

 

 

«У Європі такого немає. Якщо компанія пропрацювала більше 10-ти чи 20-ти років (а краще 50!), тільки тоді вона справді може отримати кредит за низькою ставкою. Компанії, яка щойно зареєструвалася і хоче отримати кредит, грошей ніколи не дадуть», – наголошує експерт.

 

 

За його словами, основним критерієм в європейському бізнесі є стабільність. Тобто, якщо компанія змогла пережити декілька криз, їй можна давати кошти.

 

 

«Поки, на жаль, у нас основні проблеми в тому, що дуже часто за позикою приходять компанії, в яких немає застави, малий статутний фонд, половина бізнесу в тіні, а тому їм неможливо надавати кредити. Саме через таку ситуацію система кредитування малого і середнього бізнесу в Україні майже не працює», – розповів О. Охріменко.

 

 

На його думку, в українського бізнесу немає надійності, і банківська система тут не здатна нічого вдіяти. На запитання про можливих кредиторів малого та середнього бізнесу, експерт відповів, що це може бути абсолютно будь-який банк, враховуючи те, що малий і середній бізнес не займається цінними паперами і не розміщує їх на біржі.

 

 

«Поки малий і середній бізнес не вийде з тіні і не почне працювати «по-білому», кредитування не буде», – переконаний експерт.

 

 

 

Вікторія Жмайло

Довідка «МСБ UA»: Олександр Охріменко –  економіст, президент Українського аналітичного центру. Автор понад 40 наукових робіт у галузі фінансового ринку. Автор понад 2000 статей і есе.​
[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар