"Активи України"
Ресурси Вінничини

Малий і середній бізнес, що за горизонтом? – думка есперта

0

Олег ТрикозАвторОлег Трикоз, Директор з розвитку бізнесу BDO в Україні та представник партнера конкурсу “Підприємницький талант України 2015»

 

Своїм поглядом на перспективи для малого та середнього бізнесу в Україні поділився Олег Трикоз, директор з розвитку бізнесу BDO в Україні, компанії, яка виступає аудитором конкурсу «Підприємницький талант України 2 015» (business-talant.com.ua).

 

Положення малого та середнього бізнесу в Україні

 

Малий і середній бізнес (МСБ) раніше завжди був у нашій країні в ролі нелюбимої падчерки. Начебто і потрібна, але тільки для чорнової роботи, і відповідальність вся на ній. Ні, часто ми чуємо від державних мужів вмовляння про важливість і незамінності МСБ для нашої економіки з підкріплювальними прикладами з європейської практики, про необхідність знизити, а то й зовсім звільнити від податків на етапі становлення бізнесу, перемістивши навантаження на великий бізнес. На ділі ж виходить, як завжди, тобто з точністю до навпаки: податковий пресинг на МСБ зростає, а олігархи отримують все нові преференції. А тут ще й банківська криза наспів, в результаті чого отримати більш-менш прийнятне, навіть просто якусь фінансування для невеликих підприємств стало неможливо в принципі.

 

Перша умова виживання – дешева робоча сила

 

Перед вами – практично безмежний ринок дешевої робочої сили, причому часто вельми освіченою. Про таке в багатьох розвинених країнах підприємці можуть тільки мріяти. Звичайно, ніхто не відміняв необхідність психологічної роботи з колективом, вміння мотивувати, делегувати повноваження, домагаючись синергії. Особливий випадок – сімейні підприємства, де взаємини між власниками, їх ріднею та найманими працівниками набувають найбільш складні форми. Отже, необхідно займатися самоосвітою, впроваджуючи передові методи корпоративного управління.

 

Друга умова виживання – орієнтованість на зовнішній ринок

 

Наша економіка невблаганно включається в євроінтеграційні процеси. Європейський та інші відкриваються для нас розвинені ринки практично безмежні. Це стосується як можливостей для збуту своєї продукції або послуг, так і залучення ресурсів для власного розвитку. Але це і дуже конкурентні ринки, які вимагають від учасників жорсткого дотримання стандартів якості та безпеки, прозорості у веденні бізнесу. Очевидно, що в умовах нестабільності національної валюти розкриття та напрацювання експортного потенціалу є критичним фактором для подальшого існування та розвитку вашої справи. Більш того, в силу вимог серйозних іноземних інвесторів (кредиторів) про наявність експортної виручки, залучити таке необхідне недороге і довгострокове міжнародне фінансування без цього буде неможливо. Більше того, для розмови з таким інвестором (кредитором) буде потрібно чітке бачення і формалізація стратегії розвитку вашого бізнесу, налагоджена система звітності та управління бізнес-процесами за міжнародними стандартами та багато іншого.

 

Третя умова виживання – рух вперед

 

І останнє. “Дорогу осилит идущий”, і за перший зробленим кроком відкриваються нові горизонти і можливості. Ваша підприємницька ініціатива, активність і готовність ризикувати – це те, що виділяє вас із загальної маси бажаючих просто отримувати гарантовану зарплату. А значить, труднощів боятися – самі знаєте, що.

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар