"Активи України"
Ресурси Вінничини

Програми технічної допомоги будуть ефективними, якщо вдасться уникнути корупції – Сергій Десяк

0

146

Питання доступу до кредитів для малого і середнього бізнесу зараз найболючіше. Найкращим джерелом фінансування для МСБ на сьогоднішній день є гроші приватних інвесторів.

 

 

Про це заявив у коментарі «МСБ UA» президент Асоціації «Приватні інвестори України» Сергій Десяк.

 

 

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

 

«Теперішніми ставками по кредитуванню малий і середній бізнес просто позбавлений можливості кредитуватися, чи, навіть якщо він прокредитується, його продукція буде із низьким рівнем дохідності. Тому це питання потрібно вирішувати в першу чергу», – переконаний він.

 

 

Відносно того, як в Україні можна використати європейський досвід, експерт зазначає,  що необхідно забезпечити зменшення процентної ставки за користування кредитом та спростити механізм надання кредитів.  Для зменшення вартості кредитів, насамперед, треба стабілізувати фінансовий ринок та повернути довіру до банків. По друге –  задіяти бюджетні кошти на стимулювання підприємницької діяльності. В Європі діють різні програми, які підтримують певні сектори економіки та території, що дозволяє підприємствам отримати фінансування у вигляді субсидій та дешевих кредитних ресурсів, пояснив експерт.

 

 

«Потрібно говорити про те, що в рамках держави мають створюватися програми, за якими для певних сегментів бізнесу запропонують прямі субсидії та дешеві кредитні ресурси за рахунок коштів бюджету або міжнародних фінансових установ. Проте, це буде ефективним якщо усунути корупцію при визначені підприємств які мають отримати підтримку за такими програмами», -зазначив  він.

 

 

Наразі, Асоціація «Приватні інвестори України» приймає участь у реалізації програми за якою в Вінницькій області для малого та середнього бізнесу, що постраждав в результаті конфлікту на сході,  забезпечується зменшення процентної ставки на 14% за рахунок коштів Європейського союзу.

 

 

Також, на думку експерта, необхідно вирішити проблеми із запровадженням в України використання механізму надання кредитних гарантій для  підприємств МСБ, що не мають можливості отримати кредит через недостатність забезпечення в вигляді застави.

 

 

«Відносно спрощення механізму надання кредитів. Та необхідно започаткування програм надання кредитних гарантій, зниження вимог до позичальника, зменшення  переліку документів, перегляду підходів до оцінки предмету застави. Найкращим джерелом фінансування для малого і середнього бізнесу є гроші приватних інвесторів», – переконаний С. Десяк.

 

 

За його словами,  в країні є велика кількість грошей в приватних руках, в тому числі чиновників, які зараз вивозять їх в офшори. Ці гроші можна було б інвестувати в якісь цікаві нові проекти, а держава має створити для цього всі умови та стимули.

 

 

 

 

Довідка «МСБ UA»:

Сергій Десяк – президент Асоціації «Приватні інвестори України» , директор компанії «Євроконсалтинг», консультант з бізнес-планування та управління проектами. С. Десяк є менеджером з багаторічним досвідом управління консалтинговими проектами, пов’язаними з організацією фінансування інвестиційних проектів, розширенням на внутрішньому та зовнішньому ринках.

[Голосів: 2    Середня оцінка: 5/5]
Comments:

Залишити коментар