"Активи України"
Ресурси Вінничини

Парламентські слухання з питань МСБ: огляд роботи

0

12042916_1154080377942301_1567816126802989920_n30 вересня у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: “Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу”.

 

У слуханнях, ініціатором яких виступив Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, взяли участь народні депутати, представники уряду, Адміністрації Президента України, керівники і представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування підприємці, представники бізнес-об’єднань, галузеві експерти.

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи парламентські слухання, зазначив, що малий та середній бізнес – це соціально-економічний фундамент відродження та розвитку української економіки, це хребет української економіки європейського зразку. Саме малий та середній бізнес багато в чому визначають темпи економічного зростання, структуру і соціальну орієнтацію внутрішнього валового продукту.

 

 

Андрій Парубій також сказав, що одна з основних функцій малого та середнього бізнесу, яка є надзвичайно важливою, – це створення мільйонів робочих місць. “Але для того, щоб Україна досягла значних економічних успіхів, необхідна державна політика, спрямована на ліквідацію недоліків та створення конкурентних переваг для розвитку малого та середнього бізнесу, політика, яка базується на кращому світову досвіді та враховує українські реалії. Така політика повинна формуватися владою спільно з бізнесом, експертним середовищем та громадянським суспільством у режимі постійного діалогу”, – наголосив він.

 

Снимок экрана 2015-10-01 в 20.47.55Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, зокрема, зазначив, що головні люди в країні це “не Президент, це не Прем’єр-міністр, це не депутати. Це ви, ті, хто ризикують, ті, хто вкладає свої кошти, свій час, свою енергію у власну справу, ті, хто створюють робочі місця, ті, хто сплачує податки до бюджетів всіх рівнів. Тому вам ми дамо слово першими, а вже після вас будуть виступати представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, і вони будуть реагувати на те, що сьогодні ви нам тут скажете”.

 

Голова Комітету, говорячи про те, що зроблено для розвитку малого та середнього бізнесу, нагадав про декілька прийнятих законів, зокрема, про закони “Про дерегуляцію, який знімає низку регуляторних бар’єрів та обмежує права контролюючих органів, забороняє вилучення серверного обладнання ІТ-компаній.

 

Розроблено законопроекти про відміну додаткового імпортного мита на сировину для українських виробників та про експортно-кредитне агентство, яке має допомогти українським виробникам, малому та середньому бізнесу вийти на європейський та інші нові закордонні ринки, а також окремий законопроект про підтримку малого та середнього бізнесу тощо.

 

В рамках роботи Проекту USAID “Впевнений бізнес – заможна громада” було розроблено 10 законопроектів, 6 з яких вже зареєстровано у Верховній Раді

 

За ініціативою Комітету стартував Антикризовий економічний штаб, який допомагає підприємцям вирішувати найгостріші питання у регуляторній, податковій, митній та інших сферах. Однак, зауважив В.Галасюк, цього недостатньо. “Ми будемо продовжувати роботу на основі ваших рекомендацій передусім. Для того, щоб бути ефективними, влада має мати нормальний суспільний діалог між бізнесом, експертним середовищем та суспільством і комунікувати, ті потреби робити і законодавчими ініціативами приймати їх”, – зазначив він.

 

11224389_619017348238385_1661040174634967982_o

 

Під час парламентських слухань виступили президент “Української Бізнес Асоціації” Володимир Чеповий, керівник ініціативи “Перший професійний уряд реформ” Андрій Длігач, співзасновник громадянської платформи “Нова країна” Валерій Пекар, голова “Союзу захисту підприємництва” Сергій Доротич, голова правління Союзу промисловців Туреччини та України Расім Бекмезджі, представник Українського союзу промисловців та підприємців в Європейському Союзі Микола Тимощук, директор Асоціації “ІТ України” Віктор Валєєв, доцент Григоріанського університету (Італія), президент Академії етики та економіки Зиновій Свереда, керівники та представники інших українських бізнес-асоціацій, громадських об’єднань підприємців малого бізнесу, профспілок захисту підприємництва.

 

Перед учасниками парламентських слухань виступив технічний радник Проекту USAID “Впевнений бізнес – заможна громада” Любомир Чорній

 

 

За словами експерта, саме на сегмент малого і середнього бізнесу сьогодні можна робити ставку, адже згідно статистичних данних це найбільш стійкий в сьогоднішніх умовах сектор, який найбільш швидко адаптується до змін.

 

“Основний принцип, на який ми повинні орієнтовуватись – спочатку думай про мале. Це один з основних принципів, який сьогодні виристовується в економічвній політиці Європейського Союзу. Водночас в ЄС основою розвитку є орієнтація на іноваційну економіку, на переростання малих підприємств у середні, і середніх у великі. Саме цей перехід дає приріст в європейській економіці”, – сказав він.

 

Як зазначив Любомир Чорній, такий ріст можливий лише завдяки політиці, яка формує ефективне регуляторне поле, которого в нас сьогодні, на жаль, поки немає, дієву структуру підтримки малого і середнього підприємництва, а також забезпечує доступ до фінансових та інших ресурсів.

 

Нагадаємо, за зверненням голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва (в рамках підготовки парламентських слухань “Розвиток підприємництва в Україні та підтримка малого і середнього бізнесу”), завдяки допомозі Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), наданій в рамках Проекту USAID “Впевнений бізнес – заможна громада” був підготовлений огляд стану розвитку МСП.

 

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ

 

Учасники слухань заслухали доповіді на теми: “Стратегія і модернізація економіки України для забезпечення сталого зростання”, “Напрями реформування, оподаткування малого та середнього бізнесу”, “Податкова політики як інструмент економічного зростання”, “Механізми забезпечення детінізації економіки та легалізація ринку праці”, “Проблемні питання малого та середнього бізнесу”, “Контрабанда та корупція на митниці як загроза українській промисловості та інвестиціям”, “Програма ЄС із підтримки малого та середнього бізнесу в Україні”, “Заходи із розширення доступу малого і середнього підприємництва до фінансування”.

 

Перед учасниками парламентських слухань виступили також представники Кабінету Міністрів. Так, Міністр юстиції Павло Петренко у своєму виступі зазначив, що саме Державна фіскальна служба, представники якої відсутні на цих слуханнях, повинна бути сервісним центром для підприємців, “а не тим органом, який займається вимаганням, ловить підприємців, вимагає хабарі і створює вам проблеми”.

 

П.Петренко поінформував про комплексну перевірку Державної фіскальної служби, яка зараз відбувається на виконання Закону “Про люстрацію”. Він зазначив, що “дуже багато кадрів, які працювали багато років, фактично залишилися там працювати по старих правилах і по тих правилах, яких остаточно їх не перевчиш”.

 

12074725_619017418238378_6205922043397738572_nВін повідомив, що позиція уряду і позиція Прем’єр-міністра дуже чітка: якщо керівництво Державної фіскальної служби не почне оновлювати персональний склад, так, як це робиться з поліцією, тоді буде змінюватися керівництво Державної фіскальної служби.

 

На думку Міністра юстиції, “Державна фіскальна служба, яка зараз має 50-60 тисяч людей, повинна змінити взагалі філософію роботи з підприємцями. Це повинна бути сервісна служба для малих і середніх підприємців.

 

Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна у своєму виступі зазначила, що малий бізнес сьогодні є основою економіки України. Малий, середній бізнес сьогодні – це 70 відсотків податкових надходжень. “Хто думає, що податки платить великий бізнес, помиляється. Податки платить і фінансує пенсіонерів, вчителів, лікарів малий і середній бізнес.

 

Це 7 з половиною мільйонів тільки найнятих осіб. Додайте до цього ще 2 мільйони самозайнятих, і ви побачите, що це майже половина зайнятого населення, – це малий, середній бізнес. І це вже майже 70, більше 60-и відсотків обсягу реалізованої продукції. ВВП створює сьогодні в Україні малий, середній бізнес. Це, незважаючи на те, що нам погано, що багато проблем. Малий, середній бізнес за ці 25 років навчився виживати в будь-яких умовах. І він найсильніший в Європі. І може конкурувати будь з ким”, – наголосила вона.

 

Перед учасниками слухань також виступив бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета. Він розповів про свою роль у розв’язанні проблем малого та середнього бізнесу. Він повідомив, що почав працювати чотири місяці тому і за цей час вже від підприємців надійшло 360 скарг, 84 відсотки з яких від представників малого та середнього бізнесу.

 

За його словами, за цих чотири місяці закрито 40 справ, тобто це ті рішення, які допомогли підприємцям, підготовлено два системних звіти. Прямий економічний ефект від діяльності бізнес-омбудсмена склав 110 млн. грн. Це повернений ПДВ, анульовані штрафи, санкції бізнесу та інші прямі фінансові результати, які отримав бізнес.

 

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус у своєму виступі відзначив, що економічна ситуація в країні залишається складною. Він погодився з одним з промовців, який сказав, що для успішного розвитку економіки і підприємництва потрібні три речі: податкова реформа, демонополізація і боротьба з корупцією. А.Абромавичус висловився за створення в Україні сприятливих умов для всіх суб’єктів, але в першу чергу для малого та середнього бізнесу, який повинен стати центром економічного розвитку.

 

12027536_619017321571721_7887509963077418901_nПеред учасниками парламентських слухань також виступили народні депутати О.Бєлькова, О.Данченко, Н.Королевська, Р.Демчак, О.Кірш.

 

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, підсумовуючи, зазначив. що ці парламентські слухання – це сигнал для уряду налагодити нормальний відкритий діалог з бізнесом, щоб це відбувалося не раз в 10 років чи в 5 років.

 

 

Віктор Галасюк звернувся до учасників слухань з проханням направляти пропозиції щодо розв’язання озвучених проблем у Комітет, щоб вони лягли в основу рекомендацій парламентських слухань.

 

Джерело: Національна платформа МСБ, Інформаційне управління Верховної Ради України

[Голосів: 4    Середня оцінка: 4.8/5]
Comments:

Залишити коментар