"Активи України"
Ресурси Вінничини

Порошенко наголосив на необхідності зрозумілої податкової системи

0

Ukraine's President Petro Poroshenko speaks to the media during a news conference in KievПрезидент Петро Порошенко, відкриваючи обговорення податкової реформи на Національній раді реформ, підкреслив, що при введенні податкових новацій важливо не допустити скорочення соціальних виплат, особливо пенсій. Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Глави держави.

 

 

 

 

 

“Податкова реформа не повинна робитися за рахунок пенсіонерів та соціально незахищених верств населення”, – заявив Петро Порошенко.

 

 

Президент зазначив, що податкова політика повинна стимулювати економічне зростання. Результатом реформи має стати податкова система, яка буде зрозуміла для платника податків, легка в адмініструванні та адаптована до вимог Європейського Союзу. У той же час, підкреслив Президент, сплата податків повинна стати невідворотною обов’язком платника.

 

 

Глава держави навів слова давньо-китайського філософа Сунь-цзи: “Стягнення непомірних податків – це шлях, який викликає розбій, збагачення ворога, призводить до загибелі держави”.

 

 

Серед гострих проблем бізнесу Президент назвав обтяжливе адміністрування податків, нестабільність податкового законодавства, високе фіскальне навантаження на фонд заробітної плати; а також тіньову економіку і контрабанду, які створюють чесним платникам податків свідомо неконкурентне становище. Також Глава держави зазначив, що бізнес страждає від агресії сусідньої держави і слабкості судової системи. Президент звернувся до Голови Верховної Ради Володимиру Гройсману та заступнику Глави Адміністрації Президента Олексію Філатову із закликом невідкладно на засіданні Конституційної Комісії розглянути питання судової реформи, яка повинна бути націлена на побудову справедливого суду.

 

 

Глава держави зазначив, що реформа сплати податків повинна бути рішучою і, в той же час, дозволяти бізнесу адаптуватися до неї.

 

 

У числі головних напрямів реформування Президент відзначив важливість створення дієвих стимулів для “детінізації” фонду оплати праці. “Рівень оподаткування не повинен стримувати розвиток економіки і створення нових робочих місць”, – заявив Петро Порошенко.

 

 

Глава держави висловив думку, що слід ввести оподаткування багатства і предметів розкоші.

 

 

Президент приділив особливу увагу оподаткуванню малого та середнього бізнесу, зазначивши: “Спрощена система оподаткування – це не примха бізнесу, а створення мільйонів робочих місць, де люди самообеспечени робочим місцем, вони не дають значних надходжень до бюджету, і, разом з тим, не вимагають видатків з бюджету для забезпечення соціальних ризиків і викликів. Це – реальний інструмент розвитку малого та середнього підприємництва в країні “. За словами Петра Порошенка, простота адміністрування для цієї категорії платників повинна зберегтися і передбачати збереження єдиного податку як такого. Глава держави також висловився за те, що стосується багатьох “спрощенців” – відсутність обмежень для роботи фізичних осіб-підприємців та малих підприємств як з фізичними, так і юридичними особами.

 

 
“Головне, треба гарантувати, що ніяких нововведень заднім числом ми робити не будемо. Треба заспокоїти бізнес, підприємців. Ми будемо вести чесний, відкритий і прозорий діалог з бізнесом”, – заявив Президент, і, користуючись нагодою, привітав усіх з Днем підприємця, який відзначатиметься цієї неділі.

 

 

“Малий і середній бізнес або реалізує принцип самозайнятості, або створює робочі місця, що нам зараз вкрай необхідно. Ми не повинні заганяти у” тінь “людей, які нам повірили, в тому числі і в минулому році, коли ми вносили зміни до кодексу , які їх стосуються. Просив би всіх – і чиновників, і народних депутатів – пам’ятати, що ми тоді обіцяли підприємцям, і тримати слово “, – заявив Петро Порошенко.

 

 

Також Глава держави наголосив на важливості реформування Державної фіскальної служби. “Основним у роботі цього органу має стати якісне обслуговування платників податків, довіра до його роботи з боку громадян і бізнесу”, – заявив Петро Порошенко.

 

Джерело: censor.net.ua

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар