"Активи України"
Ресурси Вінничини

Підприємці тепер можуть подати заявку на отримання кредиту online

0

OLYMPUS DIGITAL CAMERAАнастасія Баклан

 

Представники малого та середнього бізнесу України отримали можливість подати заявку на отримання кредиту для ведення господарської діяльності в режимі онлайн. Як працює портал “Credit Hub”, звідки прийшла ідея ресурсу і які банки сьогодні продовжують кредитування МСБ розповів директор з розвитку компанії “Гідулян” Олексій Саяпін спеціально для Національної платформи МСБ.

 

- Олексій, скажіть, як виникла ідея порталу?

 

Минулого року ми реалізовували проект за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), спрямований на полегшення доступу МСБ до кредитних ресурсів. В рамках конференції цього проекту була висловлена ​​ідея, що необхідно створити портал для підприємців з можливістю подати заявку на кредит в онлайн не виходячи з дому.

 

Зараз портал працює в тестовому режимі: мінімальна кількість полів для заповнення, мінімальна кількість інформації від клієнта, щоб банк міг хоча б по первинних ознаками зробити оцінку цього клієнта і зрозуміти, чи беруть вони його в подальшу роботу чи ні. І для клієнта, і для банку, сьогодні це абсолютно безкоштовно.

 

ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА КРЕДИТ

 

- Чи існують подібні пропозиції на ринку і в чому унікальність даного продукту?

 

– В інтернеті є декілька “порталів-лідогенераторов”, в основному вони спрямовані на клієнтів фізичних осіб. Це зрозуміло, тому що таких клієнтів набагато більше. І банків, які працюють з фізособами набагато більше, і спектр послуг ширше – кеш-кредити, кредитні картки, кредити на покупку авто і так далі.

 

Банк платить сайту-лідогенератору комісію за подану заявку. При цьому не факт, що ця заявка виявиться результативною, адже часто дані можуть виявитися недостовірними. Тому деякі сайти свою роботу оптимізували: вони роблять попередній відсів заявок своїми силами. В результаті такого відбору виявилося, що багато клієнтів подаються, наприклад, на кеш-кредити або кредитні картки. А за фактом вони виявляються приватними підприємцями, яким потрібні гроші для бізнесу, на закупівлю товару або ще що-небудь. Але оскільки якихось нормальних форм для подання заявок від бізнесу не було, вони подавалися як фізособи.

 

Снимок экрана 2015-04-21 в 15.48.50

 

 

- Відповідно, “Credit Hub” є першим профільним порталом для подачі заявок від представників МСБ?

 

Так. Оскільки є певна проблема в цій сфері: з юрособами складніше працювати, ніж з фізособами. Наприклад людина, яка буде сидіти в кол-центрі сайту лідогенератора, повинна бути більш якісно підготовленою, ніж при прозвоні фізичної особи. Відповідно зростають трудовитрати, зростає вартість цієї заявки для банку і важче стає алгоритм відбору грамотно підготовлених заявок, які стоять розгляду.

 

На порталі “Credit Hub” після подачі заявки клієнта в базу, ми самі відправляємо її в банки-партнери. І ми адресуємо їх не у відділ загальних вхідних заявок, а безпосередньо на департамент, відповідальний за роботу з малим і середнім бізнесом. Далі цей фахівець уже сам приймає рішення: буде заявка розглядатися на рівні головного офісу або її варто спустити на уповноважену філію.

 

Для того, щоб зменшити ризик втрати заявки на шляху, ми по кожній з них відстежуємо статус. Приблизно раз на тиждень запитуємо у банку оновлення, що було зроблено за поданою заявкою. Наприклад, передана на філію, знаходиться на розгляді, в очікуванні зустрічі з клієнтом і т.д. Після зустрічі нам за фактом відписують підійшов клієнт і чи готовий банк запропонувати йому бажані умови.

 

ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ МСБ ПОДАЧА ЗАЯВКИ БЕЗКОШТОВНА І НЕ НАКЛАДАЄ НІЯКИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ

 

- Олексій, а хто сьогодні розглядає кредитні заявки порталу “Credit Hub”?

 

Для результативності ресурсу до роботи ми залучаємо тільки ті банки, які реально розглядають кредитні заявки саме від малого та середнього бізнесу, щоб не виникала ситуація, коли банків-одержувачів 20 штук, а результату для МСБ немає. Природно, не без обмежень, які накладає ситуація в банківській системі і в країні в цілому.

 

Зараз розглядають заявки Райффайзен, ПУМБ і КредоБанк. У них є програми, проекти і продукти для бізнесу, і вони є одними з небагатьох, хто виявляє хоч якусь активність на ринку кредитування малого бізнесу в нинішній час. Деякі з установ навіть готові розглядати заявки на рефінансування кредитів з інших банків.

 

- Що потрібно бізнесу, щоб отримати сьогодні кредит через Інтернет?

 

Портал “Credit Hub” був запущений в кінці 2014 року, а доносити його можливості до бізнесу ми почали тільки зараз. По суті, від підприємців необхідний мінімальний набір інформації: ПІБ контактної особи, телефон, адреса електронної пошти т.д. По компаніях ми просимо також ОКПО, щоб банк його міг відразу подивитися і зробити висновок триватиме робота чи ні.

 

Чи отримає клієнт кредит? Єдиної відповіді на це питання немає. Є вимоги до клієнтів з боку банків, а з іншого боку є і умови кредитування, які можуть не підійти клієнтам. Проте, запропонований метод подачі заявки через онлайн дозволяє мінімізувати витрати на залучення кредитних ресурсів, а також не накладає на бізнес ніяких зобов’язань.

 

Снимок экрана 2015-04-21 в 15.49.33

Снимок экрана 2015-04-21 в 15.49.41

 

- Які подальші цілі ставить перед собою компанія “Гідулян” з розвитку ресурсу?

 

Одна з цілей порталу на даному етапі – проаналізувати статистику за заявками, які будуть зібрані за період весна-літо, виявити причини відмов. Ці дані ми систематизуємо і подамо у вересні на щорічній конференції SME Banking Conference 2015 в Києві.

 

Ми хочемо показати яка кількість заявок пройшло через портал, які бувають причини відмов з боку банку і з боку клієнта. Наприклад, неякісна підготовка документів, відсутність прибутку в звітному кварталі, або відсутність основних засобів і т.д. Тож запрошуємо бізнес випробувати механізм і поділитись з нами своїм досвідом: sme@gidulyan.com

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар