"Активи України"
Ресурси Вінничини

Ресурси для розвитку МСБ повинні бути доступні online – експерти

0

_DSC2625Регіональні бізнес-асоціації заявили про необхідність створення online-ресурсів, що забезпечили б доступ до інформації про наявні земельні ділянки, програми підтримки МСБ та інвестиційні проекти.

 

Про це йшла мова на круглому столі “Ресурси регіонів України на online-карті: реалізовані проекти та перспективи впровадження”, що відбувся 30 вересня у приміщенні Київської обласної державної адміністрації.

 

ФОТОЗВІТ З КРУГЛОГО СТОЛУ

 

анастасия бакланПриводом до заходу стала позитивна тенденція – відкриття доступу до даних про наявні земельні ділянки, програми підтримки підприємництва та інвестиційні проекти в Україні.

 

Метою цих ініціатив є надання можливості громадянам, бізнесу та інвесторам оперативно і без зайвих витрат дізнаватися про наявні ресурси, знаходити партнерів в різних регіонах держави.

 

_DSC2732-2Так. задля подолання проблеми «закритої інформації» нині у Київській області створюється ряд інформаційних масивів, які, не виключено, у майбутньому будуть у відкритому доступі. Мова йде про формування банку інвестиційних проектів, окремої бази туризму, сировинної продукції у Київській області та ін. Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі КОДА Ігор Самойлов переконаний, що створення таких ресурсів та їх відкритість дадуть нові бізнес-можливості для підприємців.

 

«Масив інформації для бізнесу має бути зібраний із максимально можливих джерел. Це і земля, і інвестиційні плани, і банк документації. Зараз ми працюємо над сировинною базою Київщини. Не всі знають, що у нас є кварцовий пісок, з якого можна робити скло. Тому продовжують завозити його із Польщі та Білорусії. Так само маємо ряд квот щодо експорту нашої продукції в Європу. Але вони не використовуються на повну – вочевидь, теж через брак інформації», – зазначив він.

 

Олексій ЗволинськийАле ініціатори проектів з відкриття доступу до інформації не обмежуються колом державних службовців. Бізнес-спільнота Вінничини нещодавно запустила проект “Посилення впливу бізнес-асоціацій на формування ресурсної бази для розвитку бізнес-середовища у Віницькій області” з метою налагодження кооперації між бізнесом, органами влади та інвесторами.

 

Як заявив керівник проекту Олексій Зволинський, сьогодні настав час обговорити шляхи оптимізації цих відкритих ресурсів та можливості впровадження аналогічних проектів в регіонах держави.

 

ПРО ПРОЕКТ “АКТИВИ УКРАЇНИ” (РЕСУРСИ МСБ ВІННИЧИНИ)

 

_DSC2914-2“Проект “Активи України” (Вінничина), було створено завдяки спільним зусиллям міжнародних донорів, бізнесу та громадських організацій. Ми хочемо створити єдину інформаційну екосистему для обміну даними про ресурси, що забезпечують зростання в МСБ секторі”, – прокоментував експерт.

 

За його словами, веб-сайт дозволяє шукати інформацію про необхідні ресурси та розміщувати інформацію про ресурси у потрібному розділі.

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ ВЕБ-РЕСУРСУ “АКТИВИ УКРАЇНИ”

 

Денис ГурськийОлексій Зволинський наголосив, що під час збору інформації виділили 8 ключових типів ресурсів, дані про які необхідні підприємцям. Серед них – земельні ділянки, майнові та будівельні об’єкти, фінансовий ресурс, професійні консультанти та ін. На сьогодні цією онлайн-картою для бізнесу на Вінниччині користується близько 25 тисяч представників бізнесу, об’єднань підприємців, профільних аналітичних центрів та органів влади.

 

У свою чергу присутній на семінарі радник прем’єр-міністра з питань відкритих даних Денис Гурський зазначив, що наразі у країні відсутня єдина затверджена державна стратегія щодо відкритих даних.

 

Він також висловив переконання, що створення єдиної інформаційної платформи для бізнесу девальвує корупційну складову при запуску нових проектів і старт-апів, а також суттєво полегшить роботу податківців з бізнесом.

 

_DSC2879Разом з тим директор департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку України Володимир Семеніхін наголосив на тому, що нині в країні на різних рівнях ведеться робота по удосконаленню переліку адміністративних послуг. Зокрема, профільне міністерство внесло на підписання і затвердження Кабміну законопроект про перелік адмінпослуг, який чітко визначає їх назви, кількість і хто їх має надавати.

 

«Були випадки, коли одна й таж послуга і різних областях по-різному називалася і по-різному значилася у реєстрах. До речі, ми також поступово переходимо на електронну форму роботи. З жовтня хочемо розпочати видавати у електронному порядку ліцензії Мінекономрозвитку. Це дозволить не тільки скоротити армію держслужбовців, але й значно пришвидшити надання послуг, зробити їх дешевшими і доступними», – зазначив Володимир Семеніхін.

 

_DSC2631На круглий стіл для дискусії були запрошені державні високопосадовці, представники донорських організацій, лідери бізнес-асоціацій з 10 областей країни та представники ЗМІ.

 

Від бізнес спільноти виступили Ольга Ракова, голова Черкаська міська профспілкова організація Черкаської обласної профспілки «Солідарність», Людмила Сізікова, Перший віце-президент Київської торгово-промислової палати та Богдан Мосунов, координатор Проекту USAID “Впевнений бізнес – заможна громада” у м. Суми.

 

Анастасія Баклан“Підсумувавши результати нашого сьогоднішнього обговорення, хочу акцентувати на тому, що попит на даного роду online-проекти з переліком ресурсів для бізнесу та інвесторів дійсно є. Не тільки у Вінниці, не тільки в Києві, але й в інших регіонах України”, – прокоментувала модератор дискусії, генеральний директор “Business Gathering” Анастасія Баклан.
За її словами, на сьогодні є, як мінімум, чотири способи можливого залучення фінансування на реалізацію цих проектів: бюджетні кошти, донорське фінансування, приватні інвестиції від бізнесу та інноваційна модель краудфандінга.

 

Захід проведений за підтримки Центра міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) та КОДА. Організатори: “Business Gathering”, Центр моніторингу ринку праці, Всеукраїнська асоціація консультантів з управління.

 

ЗАВАНТАЖИТИ РЕЗОЛЮЦІЮ КРУГЛОГО СТОЛУ

 

_DSC2636В результаті круглого столу була укладена попередня домовленість з Міністерством економічного розвитку щодо підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство з ВГО «Всеукраїнська асоціація консультантів з управління» з метою сприяння поширенню в Україні відпрацьованої ВАКУ практики збору даних та їх поширення через спеціальний ВЕБ-портал «Ресурси МСБ» для забезпечення оперативного доступу МСП до широкого спектру ресурсів.

 

ДЖЕРЕЛО: Національна платформа МСБ, Київська обласна державна адміністрація

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]
Comments:

Залишити коментар