"Активи України"
Ресурси Вінничини

Реформування державної служби як крок у боротьбі з корупцією – експерти

0

132Реформа державної служби, зокрема через підвищення рівня оплати праці чиновникам, – один з важливих кроків до викорінення корупції, проте не єдиний. Про це під час круглого столу «Реформування державної служби: гідні зарплати vs корупція» зазначив Роландас Книза, експерт Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується CIPE. Пан Книза очолює Адміністративний департамент Спеціальної служби розслідувань Литви, яка є аналогом Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

 

 

До Києва експерт приїхав на прохання організаторів заходу – Київської обласної державної адміністрації, Адміністрації Президента та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, щоб  поділитись досвідом Литви у сфері реформування органів державної влади та ефективних механізмів протидії корупції.

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за липень 2015 року

 

 

«Підвищення зарплат держслужбовцям важливий крок, проте не єдиний. Необхідні комплексні заходи: поліпшення процесу добору кадрів та системи просування по службі, інвестиції в підвищення компетентності співробітників, а також посилення відповідальності чиновників за корупційні дії», – додав Р. Книза.

 

 

Зокрема експерт навів приклад з реформування судової гілки влади у Литві, коли в декілька разів було підвищено зарплатню суддям, але водночас посилено заходи щодо покарання згаданих чиновників, задіяних у корупційних схемах. Це зменшило рівень корупції і поліпшило рівень довіри суспільства до судової системи, розповів експерт.

 

 

«Був використаний принцип «батога і пряника»: по-перше, зменшена спокуса хабаря, по-друге, вдосконалено систему відповідальності суддів у разі порушення закону. Ми думаємо, для ефективної протидії корупції необхідно кримінальне переслідування тих, хто викритий у корупційних діях», – сказав він.

 

 

Міністр Кабінету Міністрів України Ганна Онищенко підтримала міжнародного експерта в потребі застосування комплексного підходу, зауваживши, що в Україні вже було запроваджено вищий рівень оплати роботи суддів,  проте без належного дієвого механізму контролю та покарання за неправомірні дії чиновників судової гілки влади згадана інновація не призвела до зменшення рівня корупції.

 

 

Нагадаємо, в квітні поточного року ВРУ прийняла у  першому читанні проект Закону України «Про державну службу». Зі слів Лева Парцхаладзе, першого заступника голови Київської облдержадміністрації, до другого читання проекту внесено понад 1200 поправок. Проект закону разом з поправками планують винести на експертне обговорення у вересні в рамках підготовки до другого читання. Паралельно з цим законом Кабінет Міністрів також розробляє Стратегію державного управління.

 

За матеріалами: msb.enarod.org

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар