"Активи України"
Ресурси Вінничини

Торгово-промислові палати запускають хвилю реформ

0

Основними акцентами трансформації ТППУ стануть розширення членства, проведення адвокасі кампаній національного та регіонального рівнів, формування бізнес адженди для органів влади, розробка унікальних аналітичних продуктів, реформування системи освіти і виконання функції третейського суду.

 

1-фтпп19 травня 2015 року Концепцію нової стратегії для ТПП України було затверджено на черговому щорічному з’їзді Палат. Над концепцією плану робота тривала протягом семи місяців у рамках Проекту, що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE), за участі 11 представників регіональних торгово-промислових палат та національної ТППУ.

 

Про це повідомив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський на міжнародній конференції “Торогово-промислові палати на шляху до трансформації”, що відбулася 23 червня з нагоди святкування 20-річчя Київської ТПП.

 

Він підсумував здобутки та пріоритети розвитку Палати:

 

“Необхідно розвивати систему торгово-промислових палат в Україні як дієву, проактивну, впливову розгалужену організацію серед бізнес-асоціацій, з потужною мережею партнерства за кордоном, яка створює умови для підвищення конкурентоспроможності бізнесу на регіональному, національному і міжнародному ринках”, – зазначив президент.

 

Микола Засульський конкретизував, що в результаті роботи над Концепцією були прийняті за основу декілька основних стратегічних напрямків:

 

  1. Київська ТПП має стати однією з найбільш впливових в своєму регіоні бізнес-асоціацій.
  2. Палата має забезпечити активне просування і вирішення питань, які турбують економічне середовище, на принципах адвокасі.
  3. ТПП покликана доносити консолідовану думку бізнесу щодо стратегії регіонального економічного розвитку до органів місцевої влади.
  4. Палата має намір звернутися до дуальної системи професійної підготовки, що передбачає підключення підприємств до забезпечення себе молодими кадрами.
  5. Торгово-промислова палата повинна посилити свою природну функцію – бути третейським суддею.
  6. ТПП повинна створювати нові напрямки роботи, такі як співпраця з міжнародними фондами і програмами, оптимізація витрат, ротація кадрів та інше.

 

Безпосередньо концепцію розвитку Торгово-промислових палат України до 2020 року представила залучений експерт Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) Юлія Веретельникова. Презентація містила напрацювання починаючи від місії, візії та цінностей і до конкретного алгоритму дій на наступні роки.

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ

 

2-фтпп“Основа стратегії – представництво інтересів бізнесу, впровадження системи «адвокасі», створення системи інформаційної та аналітичної взаємодії з органами влади, розвиток та впровадження нових послуг. А до Стратегії ми, безумовно, включимо всі напрацювання й рекомендації, які прозвучать сьогодні”, – підкреслив президент Київської ТПП.

 

Учасниками міжнародної конференції стали почесний Президент ТПП Будапешту Імре Тот, президент ТПП Лейпцигу Вольфанг Топф, президент Вільнюської ТПП Сігітас Леонавічус, президент ТПП Кіпру Іоаннис Аристодему, Перший секретар з економічних питань  Посольства Словацької Республіки в Україні Соня Крайчова, президенти регіональних торгово-промислових палат, Директор  департаменту промисловості і розвитку підприємництва КМДА Максим Кузьменко та інші.

 

Президент лейпцігської палати Вольфанг Топф відзначив важливість нової стратегії Торгово-промислових палат України, схвалив пріоритети розвитку і додав, що в центрі роботи ТПП повинні стати саме середні та малі бізнеси, яким на сьогодні не вистачає фінансових ресурсів.

 

“Тільки ТПП разом з владою міста може допомогти підприємцям. Малому і середньому бізнесу тут має допомогти місто доступом до капіталу, який збирає податками міський бюджет. І ТПП повинна наполегливо добиватися цього в діалозі та тиску на міську владу”, – акцентував він.

 

Почесний президент ТПП Будапешта Імре Тот висловив пропозицію, що у торгово-промислових палат має бути обов’язкове членство для всіх бізнесів, на зразок системи у Німеччині. Він згадав вимогу Угорської ТПП до їх парламенту три роки тому щодо обов’язкової реєстрації всіх підприємств в Палаті, яку нарешті парламент схвалив.

 

Експерт також зазначив, що на сьогодні особливо критичним для України має стати фокус на активізації роботи з сектором МСБ, адже з 2014 року торгівля з Угорщиною впала на 53%. “Негайно треба допомогти підприємцям знайти і відновити контакти з бізнесом в Угорщині”, – закликав учасників конференції Імре Тот.

 

Протягом 2016-2020 років ТППУ наміри втілити у життя Концепцію розвитку та кардинально перебудувати свою діяльність, що у повній мірі відповідатиме критеріям інноваційності, технологічності, швидкості та прозорості. За словами Президента ТПП України Геннадія Чижикова, стратегія ще фіналізується та, після доопрацювання, буде представлена громадськості.

 

Св1-2-2

 

2тпп

 

Національна платформа МСБ

[Голосів: 5    Середня оцінка: 4.8/5]
Comments:

Залишити коментар