"Активи України"
Ресурси Вінничини

Українським ТПП є чого повчитися в американських колег – Олена Сикало

0

113Діяльність ТПП в Сполучених Штатах Америки відрізняється від аналогічних організацій в Україні, зокрема, чітко вираженими перевагами членства. Про це розповіла у  коментарі «МСБ UA» експерт відділу зовнішньоекономічних зв’язків Вінницької ТПП Олена Сикало, яка напередодні брала участь у програмі Chamber LINKS Program, організованій Центром міжнародного приватного підприємництва СІРЕ (Вашингтон, США).

 

 

 

 

За її словами, торгова палата у місті Шаєні, де вона перебувала, вражає своєю потужністю, хоча в ній працює всього 6 осіб.

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за червень 2015 року

 

«Я провела 5 тижнів у штаті Вайомінг, місті Шайєні, де працювала у Торговій палаті  Великого Шайєну – невеликого міста, де майже кожен бізнес є членом палати», – відзначає експерт.

 

На її думку, американська модель має багато позитивних моментів. Зокрема, чітко виражені переваги членства. Продажем членства займаються менеджери, які приходять у різні компанії і пропагують переваги долучення до палат у якості членів, серед яких – робота в комітетах, а також доступ до спеціалізованих видань, що рекламують усіх членів і розповідають інші новини палати і суспільства.

 

До повноважень згаданих комітетів зокрема входить взаємодія з владою.  «Комітетів було 10 і вони усі працювали плідно та запрошували мера і губернатора для звітування. Тобто, мер і губернатор приходили раз на місяць і звітували перед членами палати про те, що хорошого вони зробили для громади і міста», – розповіла О. Сикало.

 

Продуманий механізм залучення спонсорів – ще один плюс.  Працівники палати щороку розробляють книгу спонсорства, де вказано усі події за рік, і пропонують різним компаніям виступити спонсорами, тобто заплатити за організацію і фуршет.

 

У свою чергу, ці компанії отримують можливість на початку зустрічі розповісти про себе.

 

«Ще сподобалось програмне забезпечення chambermaster, а також розсилка електронних новин двічі у тиждень», – поділилася вона.

 

«Загалом, вражень дуже багато і цей досвід надихнув мене внести значні зміни в роботу моєї Вінницької ТПП», – говорить О. Сикало. Вже розпочалася робота над створенням нового веб-сайту, планується розробити місію, цілі і візію ТПП, а потім створити пакет роздаткових матеріалів, щоб залучати нових членів за аналогією, як це роблять менеджери з продажу у США.

 

Надихнувшись досвідом американських колег, О. Сикало планує також створити комітети, запозичивши досвід американських колег на кшталт їхніх Red Carpet Committee (комітет з питань щорічного відзначення за номінаціями), Young Professionals Committee (комітет з питань підтримки молодіжного підприємництва) and Action & Advocacy Committee (комітет з питань захисту й просування інтересів бізнесу та громади) .

 

Вікторія Жмайло

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]
Comments:

Залишити коментар