"Активи України"
Ресурси Вінничини

Через значні валютні ризики дешеві іноземні кредити – утопія – Андрій Гідулян

0

143Держава повинна стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу, використовуючи ринкові механізми, а не адміністративні. Про це розповів у коментарі «МСБ UA» директор компанії «Гідулян» Андрій Гідулян.

 

 

На його думку, найкращим кредитором для МСБ були, є і будуть комерційні банки. Вони мають достатньо ресурсів, персоналу, філіальної мережі та технологій, щоб забезпечити якісний кредитний аналіз, видачу кредиту та обслуговування, – зазначив екперт.

 

 

 

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

 

«У той же час, враховуючи особливості окремих субсегментів (мікробізнес, малий бізнес, середній бізнес, стартапи) та цільове використання (інвестиції, франчайзинг), існують окремі нішеві фінансові організації: кредитні  спілки, факторингові компанії, лізингові компанії», – розповів він.

 

«Жодної дискримінації: вартість кредитних ресурсів має бути максимально низькою для всіх учасників»

 

Відповідаючи на запитання, як застосувати європейський досвід з надання малому та середньому бізнесу дешевих кредитів, А. Гідулян підкреслив, що «в Україні давно, з початку 2000-х років, функціонує європейський досвід щодо ціноутворення: вартість кредиту дорівнює  сумі вартості фондування (депозитів) і маржі банку (у середньому становить 4-5% річних). Отже, вартість кредитів зміниться, як тільки вкладники банків (перш за все, населення) будуть готові розміщувати депозити не під 20-25%, а під 1-2% річних».

 

 

За його словами, тут ініціатива має бути саме за Національним банком України, який зараз впроваджує політику щодо стабілізації ситуації на банківському ринку задля подальшого підвищення ліквідності та активізації активно-пасивних операцій, підвищення конкуренції, що в результаті поступово буде впливати на здешевлення кредитних ресурсів.

 

 

Як розповів А. Гідулян, щодо розрахунку на «дешеві» іноземні кредитні ресурси, то така ідея досі залишається утопічною, бо можна отримувати лише кредитні кошти в євро або доларах, беручи на себе значні валютні ризики.

 

 

«Як показала практика, самі позичальники не готові до цього, перш за все, через занадто високі кредитні апетити та невміння тверезо оцінювати ризики валютного кредитування», – вважає він.

 

 

Експерт переконаний, що не повинно бути дискримінації для одних та привілеїв іншим – вартість кредитних ресурсів має бути максимально низькою для всіх учасників. Будь-які пільгові кредити – це кошти платників податків.

 

 

Вікторія Жмайло, Довідка «МСБ UA»:

Андрій Гідулян – засновник та директор компанії «Гідулян

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар