"Активи України"
Ресурси Вінничини

Щоб отримати кредит, ледь не аналіз на ДНК потрібно здати – Олександр Печалін

0

144Перед кредитуванням малого та середнього бізнесу в Україні  стоять дві перешкоди. Перша з них – це вартість, друга – питання доступності. Щоб отримати кредит, на даний час ледь не аналіз на ДНК треба здавати.

 

Про це заявив у коментарі «МСБ UA» Голова правління Союзу підприємців «СТІНА» Олександр Печалін.

 

 

 

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за серпень 2015 року

 

 

«По-перше, щоб вдосконалити цю систему, треба уникнути ризиків. Національний банк України встановлює облікову ставку, поверх якої комерційні банки накручують відсотки. На виході маємо ставку, яка в 10-15 разів перевищує європейські ставки», – говорить О.Печалін.

 

 

На його думку, найпростіший спосіб кредитування – це бюджетні кошти, які мають закладатися на розвиток малого і середнього бізнесу в регіонах.

 

 

«Зараз у багатьох регіонах склалась така ситуація, що по кредитуванню малого і середнього бізнесу діє одна стандартна схема: людина бере кредит в банку, а їй потім відшкодовують від однієї до півтори облікової ставки НБУ. Сума відшкодування до 50 тисяч гривень», – пояснює О. Печалін.

 

 

Проблема в тому, що насправді цим способом може скористатися, наприклад, 20 осіб. Це абсолютно непродумана схема, оскільки, якщо людина бере кредит на 5 років, їй відшкодовують лише за один рік.

 

 

Він переконаний, що цей напрям потрібно допрацювати і мати бюджет хоча б 20-30 мільйонів на область, щоб були можливими такі пільгові кредити. Тоді кредитування йшло б через місцеві фонди підтримки підприємництва в обхід банківської системи. Однак, ніхто не хоче цим займатися, тому що потрібно нести відповідальність за державні ресурси, зазначив О. Печалін.

 

 

«У регіоні повинна бути політична воля, щоб зрушити цю справу з мертвої точки. А стосовно роботи з банками, то має бути якийсь гарант. Тобто потрібно шукати фінансову структуру, яка буде виступати гарантом, що дасть малому бізнесу можливість брати кредити без застави», – розповів експерт.

 

 

 

 

Довідка «МСБ UA»: Олександр Печалін – голова Спілки підприємців «Стіна», яка займається пошуком шляхів  вирішення  актуальних проблем малого та середнього бізнесу (бізнес-технології, безпека бізнесу, налагодження відносин із партнерами тощо).​ 
[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Щоб отримати кредит, ледь не аналіз на ДНК потрібно здати – Олександр Печалін з Вересень 7, 2015 оцінені 2.0 з 5
Comments:

Залишити коментар