Польські інвестори заявили про готовність вкласти у розвиток проектів з альтернативної енергетики в Україні близько 200 мільйонів доларів протягом чотирьох найближчих років.
Про це заявив Віце-Президент Асоціації приватних інвесторів України Ігор Тютюшкін на прес-конференції проекту Український Інвестиційний Діалог (UID), що відбулася 15 вересня 2015 року в Києві в інформаційному агентстві “УНІАН”.
ЗАВАНТАЖИТИ ВІДПОВІДІ СПІКЕРІВ НА ПИТАННЯ ЧЕРЕЗ ОНЛАЙН-ФОРМУ
Про практичний досвід роботи з інвестором розповів керівник проекту ТОВ «Полвакс-Україна» Сергій Глінський “Ми розпочали роботу з Миколаєва і вже маємо позитивний приклад проекту із переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Цей завод вирішує одночасно дві соціальні задачі: утилізацію відходів, на розміщення яких Україні наразі не вистачає полігонів, та надає можливість отримувати дешевшу енергію для опалення”.
“Це “перші ластівки”, які свідчать про поступове відновлення європейських інвестицій в Україну. Вважаємо, що обрана сфера переробки ТПВ на сьогодні є однією з найпривабливіших для фінансування, оскільки не тільки затребувана громадою, а й працює на утвердження енергетичної незалежності нашої держави”, – прокоментував він.
Для інвестування була обрана іноваційна для українських реалій форма державно-приватного партнерства (ДПП).
Як розповів директор Центру розвитку ДПП Євген Радченко, на сьогодні відкриваються нові можливості для фінансування проектів у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку.
“Створення цього фонду дозволяє започаткувати в Україні фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації. Деталі про актуальні проекти можна дізнаватися на офіційному веб-сайті фонду”, – розповів пан Радченко.
На сайті інвестори, бізнесмени та керівники комунальних підприємств у розділі “Проекти” можуть класифікувати доступні пропозиції як за назвою області, так і за тематичним напрямком. Зокрема, портал надає можливість відслідковувати статус реалізації проекту та усі задіяні сторони.
За словами голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, актуальність проекту посилюється даними Міністерства охорони навколишнього середовища: концентрація в Україні всіх видів відходів оцінена в обсязі близько 35 млрд тонн із щорічним приростом у 14 млн. тонн.
На думку експерта, переробка побутових відходів в перспективі може забезпечити заміщення 1,5% споживаного природного газу в Україні.
Як прокомментировала голова оргкомітету UID Анастасія Баклан, згідно з даними Державного комітету статистики, станом на липень цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну скоротився на 6,4%, в порівнянні з показником початку 2015 року та склав $42,85 млрд, дол.
“Не дивно, адже окрім відсутності захисту капіталу в нашій країні, економічну ситуацію ускладнює продовження військових дій на Сході. У результаті політичної нестабільності інвестори не тільки скоротили обсяг інвестицій, а й вивели істотну частку капіталу закордон. Поки можемо лише висловити надію на те, що це “перші ластівки” поновлення інвест-хвилі в українські проекти, а особливо у сферу альтернативної енергетики”, – резюмувала вона.