"Активи України"
Ресурси Вінничини

Інвестиції в Україну розпочнуться з альтернативної енергетики

0

1Польські інвестори заявили про готовність вкласти у розвиток проектів з альтернативної енергетики в Україні близько 200 мільйонів доларів протягом чотирьох найближчих років.

 

Про це заявив Віце-Президент Асоціації приватних інвесторів України Ігор Тютюшкін на прес-конференції проекту Український Інвестиційний Діалог (UID), що відбулася 15 вересня 2015 року в Києві в інформаційному агентстві “УНІАН”.

 

 

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДПОВІДІ СПІКЕРІВ НА ПИТАННЯ ЧЕРЕЗ ОНЛАЙН-ФОРМУ

 

glinskyПро практичний досвід роботи з інвестором розповів керівник проекту ТОВ «Полвакс-Україна» Сергій Глінський “Ми розпочали роботу з Миколаєва і вже маємо позитивний приклад проекту із переробки твердих побутових відходів (ТПВ). Цей завод вирішує одночасно дві соціальні задачі: утилізацію відходів, на розміщення яких Україні наразі не вистачає полігонів, та надає можливість отримувати дешевшу енергію для опалення”.

 

“Це “перші ластівки”, які свідчать про поступове відновлення європейських інвестицій в Україну. Вважаємо, що обрана сфера переробки ТПВ на сьогодні є однією з найпривабливіших для фінансування, оскільки не тільки затребувана громадою, а й працює на утвердження енергетичної незалежності нашої держави”, – прокоментував він.

 

radchenkoДля інвестування була обрана іноваційна для українських реалій форма державно-приватного партнерства (ДПП).

 

Як розповів директор Центру розвитку ДПП Євген Радченко, на сьогодні відкриваються нові можливості для фінансування проектів у співпраці з Державним фондом регіонального розвитку.

 

“Створення цього фонду дозволяє започаткувати в Україні фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації. Деталі про актуальні проекти можна дізнаватися на офіційному веб-сайті фонду”, – розповів пан Радченко.

 

_DSC9857На сайті інвестори, бізнесмени та керівники комунальних підприємств у розділі “Проекти” можуть класифікувати доступні пропозиції як за назвою області, так і за тематичним напрямком. Зокрема, портал надає можливість відслідковувати статус реалізації проекту та усі задіяні сторони.

 

Слідкувати за новинами проекту UID

 

geletuhaЗа словами голови Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, актуальність проекту посилюється даними Міністерства охорони навколишнього середовища: концентрація в Україні всіх видів відходів оцінена в обсязі близько 35 млрд тонн із щорічним приростом у 14 млн. тонн.

 

На думку експерта, переробка побутових відходів в перспективі може забезпечити заміщення 1,5% споживаного природного газу в Україні.

 

baklan

Як прокомментировала голова оргкомітету UID Анастасія Баклан, згідно з даними Державного комітету статистики, станом на липень цього року обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну скоротився на 6,4%, в порівнянні з показником початку 2015 року та склав $42,85 млрд, дол.

 

“Не дивно, адже окрім відсутності захисту капіталу в нашій країні, економічну ситуацію ускладнює продовження військових дій на Сході. У результаті політичної нестабільності інвестори не тільки скоротили обсяг інвестицій, а й вивели істотну частку капіталу закордон. Поки можемо лише висловити надію на те, що це “перші ластівки” поновлення інвест-хвилі в українські проекти, а особливо у сферу альтернативної енергетики”, – резюмувала вона.

[Голосів: 2    Середня оцінка: 4/5]
Comments:

Залишити коментар