"Активи України"
Ресурси Вінничини

Виклики часу спонукають місцеві громади та бізнес до подолання кризи та розвитку

0

tabl1Найбільшу частку зайнятих на підприємствах в Україні забезпечують середні підприємства – 31,6% зайнятих на підприємствах у 2012 році. Фізичні особи-підприємці разом з їх найманими працівниками становлять більше 11% всього зайнятого населення України, обстеженого за методологією Міжнародної організації праці. Такі дані були наведені експртами Центру громадської експертиза на Форумі малого і середнього бізнесу: виклики на 2014-2017 роки, що відбувся у Києві на початку квітня.

Представники цього сектору бізнесового середовища з’їхалися на Форум МСБ з усіх регіонів України, щоб привернути увагу до його проблем та запропонувати владі спільний пошук швидких і максимально ефективних рішень. Робота Форуму МСБ тривала два дні (8-9 квітня), а участь в ньому прийняли понад 100 бізнес-об’єднань, представники влади та міжнародних організацій.

Наведені цифри свідчать, що малий і середній бізнес є одним з основних чинників соціальної стабільності в країні. Він забезпечує 44% загальної зайнятості населення. Хоча ситуація доволі суттєво відрізняється у регіональному розрізі, навіть в індустріальних східних регіонах на малих і середніх підприємствах зайнята понад половина від загальної кількості працівників підприємств.

Кожен з регіонів має декілька секторів, де всі 100% обсягу реалізації продукції генерують саме малі і середні підприємства, що свідчить про важливість цього сектору бізнесу для розвитку окремих галузей економіки.

Розуміючи свою відповідальність перед суспільством, учасники Форуму МСБ мають намір звернутися до Кабміну та Верховної Ради з конкретним планом дій щодо першочергових потреб малого і середнього бізнесу. Вони прагнуть не просто бути почутими владою, а готові активно співпрацювати у різних форматах над пошуком швидких та ефективних рішень, які протягом найближчих шести місяців дозволять покращити умови ведення малого і середнього бізнесу в Україні.

Йдеться насамперед про прості та малозатратні кроки, які допоможуть стабілізувати ситуацію, зменшити скорочення кількості малих та середніх підприємств, що відбувається вже протягом трьох-чотирьох останніх років. На часі зменшення ролі держави у регулюванні бізнесу, відмова від багатьох документів та процедур, зміна підходу до малого і середнього бізнесу в регуляторній політиці (від дозвільного до реєстраційного), налагодження системи збору якісних статистичних даних щодо малого і середнього бізнесу та забезпечення доступу до них.

Готовність слухати бізнес, створювати необхідні робочі групи за участю урядовців та представників бізнесу для розробки необхідних змін до законодавства, лобіювати прийняття відповідних рішень у парламенті задекларував на Форумі міністр економічного розвитку та торгівлі Павло Шеремета. Представник уряду висловив розуміння того, що економічне зростання може прийти тільки з середнього сектору, з малого і середнього бізнесу, оскільки великий бізнес занадто чутливий до зовнішньої кон’юнктури. «Малий і середній бізнес швидше перебудовується, гнучкіший, «голодніший» у хорошому розумінні слова», – сказав міністр.

Проведення виборчої кампанії вселяє в учасників Форуму переконання, що вони таки мають шанс бути почутими, що підтримка і створення умов для розвитку саме малого та середнього бізнесу як основи середнього класу стануть одними з пріоритетів у політиці майбутнього президента та нового уряду.

Форум МСБ напрацював чимало експертних пропозицій, що дозволять покращити умови ведення бізнесу для середовища в цілому, визначив пріоритетні напрямки для підготовки плану дій Національної платформи малого і середнього бізнесу. Представники середовища самі консолідувалися для того, щоб виробити спільне бачення, чого вони очікують від влади як найнятих менеджерів і в чому бачать свою співучасть та співвідповідальність за проведення реформ, економічне зростання країни та соціальну стабільність.

Ендрю Вілсон з Центру міжнародного приватного підприємництва (США), один із експертів Форуму, звертаючись до прикладу різних країн, продемонстрував, що криза – це не тільки загроза, але це й шанс, це виклик насамперед для більш мобільного малого і середнього бізнесу вести перед, пропонувати чіткий план дій, який буде сприйнятий владою і усім суспільством. Це дозволить також активізувати потенціал місцевих громад для подолання кризи і подальшого розвитку.

Олександр Кривенко (за матеріалами  http://chp.com.ua/)

Посилання: http://msb.dy.kiev.ua/vikliki chasu sponukajut’ gromadi ta biznes/

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]
Comments:

Залишити коментар